Aquatain – Eco na komary

Aquatain AMF jest unikalną cieczą do zwalczania komarów.

Nie jest toksycznym związkiem chemicznym działa na zasadzie tworzenia bardzo cienkiego filmu silikonowego

na powierzchni wody i przerywania cyklu życiowego komarów.

Przeznaczony do zbiorników wodnych – wylęgarni komarów


  • zniechęca samice komarów do składania jaj na powierzchni
  • zapobiega przyczepianiu się poczwarek do powierzchni i rozwojowi do osiągnięcia dojrzałości. Badania przeprowadzone przez wiele wiodących uczelni międzynarodowych wykazały, że Aquatain AMF jest w 100% skuteczny w przerywaniu cyklu życiowego komarów. Poza swoim niskim napięciem powierzchniowym, film produktu Aquatain AMF posiada pewne inne cechy, które czynią go bardzo skutecznym produktem w zwalczaniu komarów:
  • rozprowadza się wokół wegetacji, całkowicie pokrywając daną powierzchnię (tworząc ciągłą barierę dla komarów)
  • jest elastyczny wobec silnych wiatrów na otwartych wodach i nie gromadzi się na boku zbiorników wodnych wraz z wiatrem.
  • Ponieważ jest oparty na silikonie, jest odporny na rozkład pod wpływem promieni ultrafioletowych

Gdzie stosować?

Dla dużych zbiorników wodnych w przypadku wody stojącej, w stawach i większych zbiornikach wodnych, stosować w dawce 1 litr na 1000 m2 .Aquatain AMF można wylać na powierzchnie wody i rozprzestrzeni się on szybko wokół roślin pokrywając powierzchnię. Powtórzyć stosowanie za 4 tygodnie. Dla małych zbiorników wodnych w przypadku wody stojącej w ściekach, rynnach, zbiornikach wodnych, starych oponach itp., stosować dawkę 1 ml na metr kwadratowy (jako wskazówka, łyżeczka do herbaty zawiera 5 ml). Powtórzyć zabieg za 4 tygodnie.