Diptron

Diptron


Na co działa?

Produkt owadobójczy wykazuje działanie wobec owadów latających tj. much domowych, komarów, os oraz owadów biegających/pełzających: karaczanów, mrówek, pluskiew, pcheł i pająków. Działa kontaktowo i żołądkowo.

Gdzie może być stosowany?

DAWKOWANIE

Rozcieńczenie 1,4% w wodzie. Produkt DIPTRON stosowany w rozcieńczeniu 1,4% oraz ilości 50 ml/m2 poprzez natryskiwanie na powierzchnie w postaci sprayu o działaniu rezydualnym wykazał: · Skuteczność owadobójcza przy szybkim porażeniu i całkowitej śmiertelności. · Skuteczność trwająca co najmniej 12 tygodni po zabiegu na materiałach porowatych i nieporowatych (Płytki ceramiczne+ beton).

Stosowanie

Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią etykiety produktu. W celu uniknięcia zagrożenia dla ludzi i środowiska należy postępować zgodnie z instrukcja użycia. Przed wejściem do obiektu należy go odpowiednio przewietrzyć.
Nie mieszacz innymi chemikaliami. Unikać kontaktu z powierzchnia poddana obróbce. Nie stosować w obecności ludzi i/lub zwierząt domowych. Nie wolno stosować w miejscach zabaw dla dzieci, złobkach i przedszkolach. Nie stosować na żywność, naczynia kuchenne ani na powierzchnie, na których obrabiana, przygotowywana, spożywana lub podawana jest zywność. W przemyśle spożywczym produkt stosuje sie przez rozpylenie produktu rozcieńczonego woda na listwy przypodłogowe i podłogi. W przemyśle spożywczym stosować podczas nieobecności żywności. Pomieszczenia mogą być użytkowane po 12 godzinach od zastosowania produktu.
Należy podjąć wszelkie konieczne srodki dazace do zapewnienia, ze zywnosc, maszyny lub przyrzady stosowane w lokalach lub obiektach wczesniej poddanych działaniu wspomnianego produktu nie beda zawierac pozostałosci zadnego z jego aktywnych składników. Dezynsekcja tkanin: rozpylic na tkanine produkt rozcienczony woda, pozostawic produkt do działania, a nastepnie odkurzyc lub wyprac obrabiana tkanine. Nie stosowac na odziez lub tkaniny, które beda miały kontakt ze skóra.

UWAGA

Podmiot odpowiedzialny: QUÍMICA DE MUNGUÍA S.A. Derio Bidea 51 48100 Munguía - Vizcaya. HISZPANIA Tel. 946 741 085 info@quimunsa.com - www.quimunsa.com
diptron

Substancje czynne:

Eter 3-fenoksybenzylo-2-(4-etoksyfenylo)-2-metylopropylowy (etofenproks)...10g/100g Eter 2-(2-butoksyetoksy)etylo-6-propylpiperonylowy (butotlenek piperonylu/PBO).........20g/100g
ZALECENIA W PRZYPADKU ZATRUCIA LUB WYPADKÓW: Skutki uboczne: Podraznienie oczu, skóry i błon sluzowych. Pierwsza pomoc: Usunac osobe ze skazonego obszaru i zdjac cała zanieczyszczona odziez. Przemywac oczy duza iloscia wody przez co najmniej 15 minut. Pamietaj, aby usunac ewentualne soczewki kontaktowe. Umyc skóre woda z mydłem. Sprawdzac oddychanie. W razie potrzeby zastosowac sztuczne oddychanie. Jesli osoba jest nieprzytomna, nalezy połozyc ja na boku z głowa ponizej reszty ciała i lekko zgietymi kolanami. W razie połkniecia przewiezc poszkodowanego do szpitala i jesli tylko to mozliwe, nalezy zabrac ze soba etykiete lub opakowanie produktu. W ZADNYM PRZYPADKU NIE NALEZY ZOSTAWIC POSZKODOWANEGO SAMEGO. Porady terapeutyczne: Leczenie objawowe. W RAZIE WYPADKU NALEZY SKONSULTOWAC SIE ZE SŁUZBA MEDYCZNA DZWONIAC NA INFORMACJE TOKSYKOLOGICZNA POD NUMER 91-562-04-20. WSKAZANIE ZAGROZENIA: H410 Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodujac długotrwałe skutki. SRODKI OSTROZNOSCI: P273 Unikac uwolnienia do srodowiska. P391 Zebrac wyciek. P501 Zawartosc/pojemnik usuwac do autoryzowanych przedsiebiorstw.